ТУРИСТИЧНІ МАГНІТИ СОКОЛІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. КАРЛІВКА

Дата: 13.09.2021 13:11
Кількість переглядів: 28

Село Карлівка знаходиться за 15 км на захід від с. Соколівське, дохати туди можна рухаючись  Рівненським шосе (Т-12-21) та трасою Полтава-Кишинів (Е584).

Кладовище німецьких воїнів

Знаходиться у  с. Карлівка за  1  км  від  траси  Полтава-Кишинів.  Тут знайшли  останній  притулок  близько 17 000  німецьких  полеглих.  Територію, що озеленена газоном,  обрамляють  гранітна  стіна  та  посадки. Вхід  на  кладовище  веде через   вхідну     будівлю,  в  якій  знаходяться Книги  пам’яті,  із  списками  полеглих  німців,  яких  перепоховали  тут.

Також  є  кімната  відпочинку  для  приїжджих  родичів  загиблих,  які  приїздять  з  Німеччини. В  кімнаті  є  комин, сучасні  меблі.

Вимощена  бруківкою   доріжка  веде  до    центрального  пам’ятного   майданчика,  посеред  якого  стоїть  високий  кам’яний  хрест.  Імена  та  дані  про  тих,  хто  покоїться  тут,  було  нанесено  на  гранітні  стели,  встановлені  на  краю  та у  центрі.

По  всій  території  розташовані  хрестові  групи.  Кладовище  було  відкрите  20  травня  2000  року.

Напис  на  центральній  стелі  закликає  до  взаєморозуміння  та  примирення  з  колишніми  супротивниками, закликає  до   миру.

Геолокація

Німецьке військове кладовище