Ви запитували – ми відповідаємо!

Дата: 05.05.2021 10:49

Як шукати роботу самостійно?

Переглянути всі актуальні вакансії ви можете на нашому офіційному сайті https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy. База вакансій служби оновлюється щодня. У пошуку зазначте регіон, вашу професію, розмір очікуваної заробітної плати.

Під час карантину знайти роботу нереально? Руйнуємо цей стереотип реальними фактами: з початку року за сприяння служби нове робоче місце знайшли 127 тисяч українців!

Найбільше наших клієнтів було працевлаштовано за такими професіями: тракторист, водій, продавець непродовольчих товарів, бухгалтер, кухар.

Пам’ятайте: кризові моменти вимагають нестандартних рішень, тому оновіть ваше резюме, підготуйте мотиваційний лист, морально налаштуйтесь на співбесіду. У вас вийде на всі 100%!

Яка тривалість виплати допомоги по безробіттю?

Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон) допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в Державній службі зайнятості.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб, зазначених у частині другій статті 6 цього Закону та абзаці третьому частини четвертої статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», – 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Наразі, для осіб, які втратили роботу в період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за власним бажанням та угодою сторін загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Як підготуватися до співбесіди з роботодавцем?

Лягаючи спати, ти ніяк не можеш заснути, адже завтра такии? важливии? день! Нарешті! Серед багатьох претендентів на вакансію звернули увагу саме на твоє резюме і запросили тебе на співбесіду. Щоб не зіпсувати настріи? собі і потенціи?ному роботодавцю, скористаи?ся нашими порадами:

• дізнаи?ся якомога більше про компанію, де ти плануєш працювати;
  • потурбуи?ся про рекомендаціі?;
  • визнач свіи? маршрут, щоб не запізнитися на зустріч;
  • обери відповіднии? одяг;
  • налаштуи?ся на співбесіду позитивно.

Оскільки більшість роботодавців ставлять одні и? ті ж самі запитання, підготуи?ся до них.

Завчасно продумаи? своі? відповіді на запитання щодо:

• твого професіи?ного досвіду та обов’язків на останньому місці роботи;
  • причини звільнення з останнього місця роботи;
  • бажання працювати саме в ціи? компаніі?;
  • заробітноі? плати, на яку ти претендуєш та готовності приступити до роботи.

Пам’ятаи?, що успіх у працевлаштуванні залежить не тільки від твоі?х професіи?них якостеи? та кваліфікаціі?, але и? від того, яке враження ти справиш на роботодавця під час співбесіди. Вчися на власному досвіді і пам’ятаи? – випадкових перемог не буває!

Якщо перебуваєш у пошуку роботи – переглянь базу вакансіи? Державноі? служби заи?нятості https://is.gd/bo3nN4

Як шукачам роботи підготуватися до ярмарку вакансій?

Якщо Ви шукаєте роботу і Вам запропонували взяти участь у ярмарку вакансій, що організовує служба зайнятості, слід до нього підготуватися, аби результат Вас задовольнив.

1. Перед відвідуванням заходу дізнайтеся, які конкретно підприємства беруть участь у ньому. Подумайте, які з них Вам цікаві для професійної реалізації. Попередньо зберіть інформацію про підприємства, їх спеціалізацію та розвиток, керівництво, проекти та інше. Це справить на роботодавця позитивне враження;

2. Підготуйте якісне резюме, зробіть достатню кількість копій. Якщо у Вашому списку кілька підприємств, складіть резюме окремо для кожного, яке відображає Ваші переваги перед іншими в кожному конкретному випадку;

3. Продумайте невелику самопрезентацію до резюме. Пам`ятайте, що на ярмарку буде багато людей і часу на свою презентацію буде мало. Презентація повинна включати: ім`я, місце навчання, досвід роботи, додаткову освіту (мови, курси, комп`ютер, водіння автомобіля). Наприкінці обов`язково розкажіть, чим Вас зацікавила вакансія і чому Ви хочете працювати саме на цьому підприємстві. Питання, які ви хотіли б поставити представнику потенційного роботодавця, також краще продумати заздалегідь;

4. Візьміть з собою ручку і блокнот для запису важливих моментів і контактів;

5. Не забудьте про зовнішній вигляд: Вам потрібно залишити перше позитивне враження;

6. Не варто йти на ярмарок з друзями: це буде відволікати Вас від головної мети;

7. Хочете виглядати професіоналом? Не ставте незрозумілих запитань, наприклад, про діяльність компанії (Ви повинні це знати заздалегідь);

8. Беріть участь у майстер-класах, тренінгах і ділових іграх. Це дасть Вам можливість дізнатися багато нового та корисного.

Тож бажаємо успіху у Вашому професійному майбутньому!