Інформує Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості

Соціальні зобов’язання роботодавців: що про це треба знати?

Відповідно статті 69 Господарського кодексу України підприємства з правом найму робочої сили мають забезпечувати визначену відповідно до закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, осіб з інвалідністю, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту (квотна категорія).

09:29:47 13.09.2021

Про документи, які підтверджують належність громадян до квотних категорій

Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. У рядку 02 інформації зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році.

09:28:14 13.09.2021

Працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню: законодавство та звітність

Статтею 14 Закону України “Про зайнятість населення” визначено категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Для працевлаштування таких громадян (крім осіб з інвалідністю) роботодавцям (юридичним особам) з чисельністю працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Для юридичних осіб, з чисельністю працівників від 8 до 20 осіб, встановлена квота у розмірі не менше однієї особи для працевлаштування осіб передпенсійного віку (особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років).

09:27:46 13.09.2021

В Одесі безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно опанувати професію офіціанта

Для бажаючих отримати професію «Офіціант» з 13 вересня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 5 місяців.

09:24:48 13.09.2021

Протягом 2021 року на Кіровоградщині працевлаштовано 11,9 тис. безробітних громадян

За сприяння служби зайнятості у 2021 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано 11,9 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних становив 30,8%. Також було працевлаштовано 1,1 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості

09:24:41 13.09.2021

На Кіровоградщині з початку року 28 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання

Продавець продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтер, оператор комп’ютерного набору, перукар, оператор лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів)  та ін. – такі професії здобули цьогоріч особи з інвалідністю за підтримки служби зайнятості Кіровоградщини.

15:06:23 08.09.2021

Неофіційне працевлаштування та допомога по безробіттю: які наслідки?

Відповідно до норм законодавства про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування на випадок безробіття зареєстровані безробітні мають право на отримання допомоги по безробіттю. Виплата допомоги по безробіттю (до закінчення встановленого строку виплати) може припинятися з низки підстав. Серед них і працевлаштування безробітного, у тому числі самостійне. Про своє працевлаштування безробітний має повідомити кар’єрного радника.

15:03:10 08.09.2021