Інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Африканська чума свиней

Кропивницько-Соколівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вкотре нагадує про небезпечну високонтагіозну хворобу свиней – АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ (АЧС), що характеризується гарячкою, геморагічним діатезом, синюшністю шкіри, значними крововиливами черева, підгрудка, вух, п’ятачка, кінцівок, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, надзвичайно високою смертністю. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

11:09:25 20.06.2022

Що таке заразний вузликовий дерматит?

ЗВД- це інфекційне заразне захворювання ВРХ, що характеризується появою вузликів на шкірі та інших частинах тіла. Вражає тварин будь-якого віку. Збудником хвороби є вірус, який зберігає життєздатність в уражених частинах шкіри не менше 33 днів, в слині – 11, в крові, сечі, молоці, спермі, виділеннях з носової порожнини та очей - 4 дні.

16:30:35 16.06.2022

Обережно - трихінельоз!

Кропивницько-Соколівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує, що у зв’язку з продовженням воєнного стану та військовою агресією Російської Федерації з настанням літнього сезону збільшується ризик ускладнення санітарно-епідемічної ситуації та виникнення захворювання пов’язаного з харчуванням неналежної якості.

11:54:37 13.06.2022

Щорічні протиепізоотичні заходи по профілактиці основних заразних хвороб тварин

З метою підтримання стабільної епізоотичної ситуації на території Кропивницького району, виявлення на ранніх стадіях, профілактики інфекційних та незаразних захворювань тварин спеціалістами Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться комплекс обов’язкових протиепізоотичних, лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних заходів з повним обхватом поголів’я тварин в усіх категоріях господарств. Основним етапом яких є діагностичні дослідження ВРХ на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз, ДРХ на бруцельоз,коней на сап, А також щеплення ВРХ, ДРХ, коней проти сибірки. Щеплення собак та котів проти сказу. Практично усі хвороби є спільними для тварин і людей. За два тижні перед проведенням досліджень, рекомендується власникам провести дегельмінтизацію тварин та дослідити фекалії (кал) тварин на гельмінтози.

15:15:14 02.06.2022

Вчасне проведення попереднього польового оцінювання – це належна якість сортової сертифікації

Виробникам насіння Кіровоградської області - незабаром початок проведення попередніх польових оцінювань насінницьких посівів (апробація)! Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області зазначає про необхідність проведення попередніх польових оцінювань насінницьких посівів озимих та ярих зернових колосових, зернобобових та круп’яних культур, які є невід’ємним заходом сортового контролю у насінництві. Першочерговість та вчасність їх здійснення дуже важлива для недопущення в обіг насіння сумнівного походження в частині сортової сертифікації насіння.

15:07:29 27.05.2022

ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

Сонячні дні не налаштовують на песимістичний лад, але саме в цю пору, виникає загроза підхопити гострі кишкові інфекції: гастроентероколіти, дизентерію, сальмонельоз.

09:25:19 10.05.2022

ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ!

Найнебезпечніший  період, коли кліщ найбільш активний у теплі сонячні дні квітня-червня та серпня-жовтня. Протягом цього періоду, з метою попередження укусів кліщів, необхідно дотримуватися чітких правил, а також пам’ятати, що на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, знайти цих паразитів важко. Зазвичай, кліщі нападають у затінених частинах лісу з густими заростями трави та дрібних чагарників. На людині улюбленими місцями для кліщів є: голова, ключиці, пахви та пахові складки.

09:24:17 10.05.2022

До уваги сільгоспвиробників! Про запобігання отруєння бджіл

З метою запобігання отруєння бджіл та їх максимального збереження, зведення до мінімуму негативної дії пестицидів на людей та довкілля під час обробки медоносних рослин та садів хімічними засобами захисту рослин повідомляємо про таке.

08:46:07 26.04.2022