Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості попереджає: незаконно отримані кошти треба повертати!

Дата: 17.06.2021 09:31

Відповідальність за надання недостовірних даних, які стали підставою для отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю, а також несвоєчасне подання  інформації, що впливає на  статус безробітного, за законодавством України покладається на безробітну особу.

Приховування при реєстрації та впродовж перебування на обліку інформації про фактичну зайнятість: неприпинену підприємницьку діяльність, виконання оплачуваної роботи, навчання на денній формі, отримання  різних видів пенсії, допомоги, компенсації та/або надбавки за догляд  за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, призводить до необхідності повернення коштів незаконно отриманої допомоги по безробіттю та витрачених коштів на професійне навчання.

Упродовж   2020 року  Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості виявлені факти незаконного отримання допомоги по безробіттю у 60 осіб на загальну суму  288,5 тис.грн., з них 44 особи повернули у досудовому порядку 215,1 тис.грн., по 4 особам справу передано на розгляд суду.

По кожному факту незаконного отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття центр зайнятості зобов’язаний повідомляти поліцію та у разі відмови від добровільного повернення незаконно отриманих коштів стягує їх у судовому порядку, при цьому боржником відшкодовується не тільки сума боргу але й судовий збір  (у 2021 році - 2 270 грн.) та інші витрати з примусового стягнення заборгованості.