Ой на Івана, та й на Купала!

Дата: 07.07.2021 11:18

Фото без опису6 липня у Соколівському на мальовничих берегах Сугоклеї відбувалося одне з наймістичніших свят - магічне дійство Купальської ночі.

Дівчата та парубки разом з мавками, русалками та чортенятами, Ярилом та Нептуном, а також чисельними гостями свята поринули у театралізоване дійство старовинних обрядів, у яких переплилися християнські та язичницькі традиції, таємничий світ боротьби добра із злом.

На святі смакували запашною юшкою, показували свою спритність у козацьких розвагах, стрибали скрізь Купальське вогнище, плели вінки, які потім пускали по воді, розважалися на народних гуляннях. А для малечі діяли веселі атракціони.

У цю ніч дівчата ворожили на нареченого, а хлопці - шукали квітку папороті.

Свято Купала вдалося на славу, а відродження прадавніх традицій потішило душу кожного з учасників заходу.

Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації та проведення свята! Зокрема, за смачну юшку, яку готували жінки Миколаївського старостинського округу і села Вільне, та рибу, яку надали рибалки з села Івано-Благодатне.

Дякуємо також всім спонсорам свята із сіл Соколівського, Черняхівки, Новопетрівки та Вишняківки!