Е-лікарняні з помилками? Існують шляхи їх усунення

Дата: 22.10.2021 07:59

Коментар надає Олена Пархоменко, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області: “Своєчасне повідомлення про зміни у персональних даних застрахованих осіб та доброчесне звітування страхувальників за своїх працівників дозволить громадянам вчасно отримати електронний листок непрацездатності та виплати від роботодавця та Фонду соціального страхування”.

До 1 жовтня 2021 року тривав перехідний період впровадження електронних листків непрацездатності, у ході якого виявлені типові помилки, які унеможливлюють реєстрацію лікарняних.

Які помилки зустрічаються найчастіше та як їх усунути…

Варто зазначити, що помилки в “е-лікарняних” можна розподілити на 2 категорії – з боку громадян та роботодавців.

“Громадяни” – особа відсутня у Реєстрі застрахованих осіб. Причина виникнення помилки – це невідповідність персональних даних (серія та номер паспорта), з метою актуалізації даних про особу (наприклад, при зміні паспорта) громадянин повинен подати до територіального органу Пенсійного фонду України особисто (або через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу. Також є можливість надати Анкету – онлайн за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Зі слів Олени Пархоменко: “Інформація про персональні дані застрахованої особи завжди повинна бути актуальною”.

“Роботодавці” – відсутня інформація про трудові відносини.

Дана помилка, насамперед, пов’язана з якістю звітування роботодавців за своїх працівників. Так, при прийнятті особи на роботу обов’язково потрібно подавати до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації роботодавця передбачені чинними нормативними актами звітні форми, зокрема, Повідомлення про прийняття на роботу та Додаток 5 до “Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”, який призначений для обліку трудових відносин в Реєстрі застрахованих осіб.

На Кіровоградщині нині сформовано в електронному реєстрі застрахованих осіб понад 21 тисяча е-лікарняних.