Реалізація урядової програми працевлаштування вимушених переселенців

Дата: 25.04.2022 08:05

На підставі постанови Кабінету Міністрів України 282-р від 12 квітня 2022 року уряд своїм розпорядженням виділив з резервного фонду Держбюджету 200 млн грн на виплату роботодавцям компенсації за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб. Відповідний механізм сприятиме відновленню економічної  активності, підтримці вимушених переселенців та запобігатиме безробіттю.

Хто може отримати компенсацію?

Компенсація надається роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

За яких умов?

Роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску.

Розмір заробітної плати працівника не може бути нижчим за розмір мінімальної.

Роботодавець має податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік.

Які подати документи і в який спосіб?

Подати заяву для отримання компенсації можна особисто під час відвідування центру зайнятості (або на електронну пошту центру). Зараз готується реалізація цієї послуги через «Портал Дія».

До заяви, поданої до центру зайнятості в паперовій формі (зокрема, на електронну пошту), додаються:

копія наказу про працевлаштування особи;

документ, що підтверджує його перебування на обліку як платника податків та подання податкової звітності;

відомості про працевлаштованого (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

По детальну консультацію звертайтеся до будь-якого центру зайнятості. Ознайомитися з текстом Постанови Кабміну від 20.03.2022 року та Порядком можна тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/331-2022-%D0%BF#Text