Результати проєкту EU4Skills: рівень підготовки випускників за професіями металообробки та машинобудування

Дата: 25.04.2022 10:30

У попередньому матеріалі проєкту EU4Skills йшла мова про зайнятість випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти за професіями металообробки та машинобудування. У даному матеріалі надається інформація про рівень підготовки таких випускників.

Такий рівень є ключовим для визначення відповідності вмінь випускника вимогам роботодавців. Вимоги сформовані у професійних стандартах, що затверджуються наказами Міністерства економіки України.

За результатами проєкту встановлено, що за освітою в Кіровоградській області працюють 78% випускників 2020 року (по 10 пілотних областях цей показник склав 69%). У сфері металообробки та машинобудування  така частка склала 81%.

Набуті під час навчання компетенції використовують в роботі 89% випускників вказаного блоку професій.

На запитання в анкеті, чи обрали б випускники ту саму професію, якби їм довелось наново визначитись з вибором професії, надали позитивну відповідь 90% випускників.

Індекс відповідності освіти випускників потребам ринку праці визначений величиною 0,67 (до 1).

За 5-бальною шкалою оцінка використання здобутих навичок у наявній роботі щодо цих фахівців дорівнює 4,4.

Примітка. Ознайомитись з професійними стандартами можливо на вебсторінці Міністерства економіки України. Зокрема, там розміщено стандарт за професією Верстатник широкого профілю (наказ від 11.01.2022 № 75-22).

Детальніше за посиланням

#служба_зайнятості #EU4Skills #ДСЗ