Результати проєкту EU4Skills: рівень підготовки випускників-зварників

Дата: 10.05.2022 08:16

У попередньому матеріалі проєкту EU4Skills, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук, ішлося про зайнятість випускників-зварників. У цьому матеріалі надається інформація про рівень підготовки таких випускників.

Такий рівень є ключовим для визначення відповідності вмінь випускника вимогам роботодавців. Вимоги формулюються у професійних стандартах, що затверджуються наказами Міністерства економіки України.

За результатами проєкту встановлено, що за освітою в Кіровоградській області працюють 78% випускників 2020 року (по 10 пілотних областях цей показник склав 69%). Щодо зварників така частка склала 79%.

Набуті під час навчання компетенції використовують у роботі 79% зварників.

На запитання в анкеті, чи обрали б випускники ту саму професію, якби їм довелось наново визначитися з вибором професії, надали позитивну відповідь 84% випускників.

Індекс відповідності освіти випускників потребам ринку праці визначений величиною 0,30 (до 1).

За 5-бальною шкалою оцінка використання здобутих навичок у наявній роботі щодо зварників дорівнює 4,1.

Примітка. Ознайомитись із професійними стандартами можливо на вебсторінці Міністерства економіки України. Зокрема, там розміщені стандарти за професіями “Електрогазозварник” (наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.10.2020 № 2059), “Електрогазозварник ручного зварювання” (наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.09.2020 № 1869).

Більш детально за посиланням: http://surl.li/mfsv