Африканська чума свиней

Дата: 20.06.2022 11:09

Кропивницько-Соколівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вкотре нагадує про небезпечну високонтагіозну хворобу свиней – АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ (АЧС), що характеризується гарячкою, геморагічним діатезом, синюшністю шкіри, значними крововиливами черева, підгрудка, вух, п’ятачка, кінцівок, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, надзвичайно високою смертністю. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Зараження відбувається при контакті здорових тварин з хворими, через корм, пасовища, транспорт, забруднені виділеннями хворих тварин, шкірними паразитами та комахами.  Механічним переносником може бути обслуговуючий персонал. Захворювання не загрожує здоров’ю  людини, проте надзвичайно небезпечне для тварин, оскільки не піддається лікуванню  та вакцинопрофілактиці.

З початку року в Україні зареєстровано 3 випадки цього захворювання. Карантинні обмеження продовжують діяти в 3 неблагополучних пунктах по АЧС ( Чернігівській , Київській,  Житомирській областях).

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство різних форм власності необхідно обов’язково дотримуватись наступних вимог:

- утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- не купувати тварин та м´ясні продукти у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

-  не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

-  не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець;

-  не згодовувати свиням харчові відходи без проварювання;

- регулярно проводити дезінфекцію, дезінсекцію, побілку, знищення гризунів у приміщеннях, де утримуються свині;

- проводити  вакцинації свиней проти класичної чуми свиней;

Наголошуємо! Будьте розсудливими та свідомими. За найменшої підозри на африканську чуму свиней відразу ж сповістіть Кіровоградську районну  державну лікарню ветеринарної медицини (0522) 33-75-80