Соколівська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Що змінилось в питаннях оформлення дозволів для застосування праці іноземних високооплачуваних професіоналів?

Дата: 28.10.2022 09:10
Кількість переглядів: 116

Фото без описуЗ 15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Зокрема, до Закону України «Про зайнятість населення» внесені зміни у частині видачі дозволів на застосування праці іноземців. А саме, виключено термін «іноземні високооплачувані професіонали» та норми, що регулюють особливості видачі дозволів окремим категоріям іноземців, у тому числі на застосування праці іноземних високооплачуваних професіоналів (заробітна плата складає не менше 50 мінімальних заробітних плат).

Зазначені зміни не позбавили роботодавців права на оформлення дозволів на застосування праці іноземців, яким гарантується високий рівень заробітної плати. Оформлення дозволів для такої категорії іноземців здійснюється на загальних підставах.

Довідково. Особливості залучення до роботи висококваліфікованих іноземних спеціалістів і робітників, потреба в яких є відчутною для національної економіки, визначені Законом України «Про імміграцію» https://cutt.ly/0NtQ68r Для цієї категорії іноземців не потрібно оформлювати дозволи в Державній службі зайнятості. Такі іноземці буквально не належали до категорії іноземних високооплачуваних професіоналів (у розумінні Закону України «Про зайнятість населення»).

Роботодавці, які наразі застосовують працю іноземних високооплачуваних професіоналів, можуть (після закінчення строку дії дозволів) розглянути питання про застосування їх праці як висококваліфікованих іноземних спеціалістів і робітників (з додержанням відповідних норм).

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Чи видаються центрами зайнятості дозволи на застосування праці громадян Російської Федерації?

 

Так, видаються.

Але необхідно враховувати, що обласним центром зайнятості дозволи на застосування праці громадян Російської Федерації видаються за погодженням із регіональним органом Служби безпеки України. Це передбачено нормою статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» https://cutt.ly/aNigBFC (зі змінами, внесеними Законом України від 21 вересня 2022 року№ 2623-IX).

Вказане стосується також дозволів на застосування праці громадян Республіки Білорусь, а також інших держав, визнаних такими, що становлять загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності і демократичному конституційному ладу та іншим національним інтересам України.

Слід зазначити, що такі обмеження вже були передбачені законодавством (введені з 07.05.2022) і вони мали діяти тільки під час дії воєнного стану. Наразі, ці обмеження введені в Закон України «Про зайнятість населення» на постійній основі.

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами - https://t.me/dcz_kir.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь