Питання-відповідь
Як має діяти роботодавець,
щоб запобігти масовому скороченню працівників?
Як відомо, роботодавець зобов’язаний вживати заходів для запобігання масовим вивільненням, згідно з нормами Закону України «Про зайнятість населення». З 27 травня 2022 року посилено проведення таких заходів, а саме: передбачено, що роботодавець має проводити консультації з профспілками.
Для цього він подає виборному органу первинної профспілкової організації повідомлення про заплановане масове вивільнення (не пізніше ніж за три місяці до дати можливих звільнень).
У цьому повідомленні має бути викладена інформація про відповідні заходи. Інформація включає в себе відомості про причини наступних звільнень, середню кількість і категорії працівників, а також кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення.
Яке скорочення працівників вважається масовим?
Наразі розглянемо, в яких саме випадках вивільнення працівників є масовим.
До 27 травня цього року критерії масового вивільнення працівників поділялися залежно від числа скорочених осіб і термінів такого вивільнення, згідно з нормами Закону України «Про зайнятість населення».
Наразі ж масовим є скорочення протягом одного місяця. До таких випадків стосується скорочення:
- 10 осіб і більше у роботодавця з чисельністю працівників від 20 до 100;
- 10 % осіб і більше у роботодавця з чисельністю працівників від 101 до 300;
- 30 осіб і більше у роботодавця з чисельністю працівників від 301 до 1 000;
- 3 % осіб і більше у роботодавця з чисельністю працівників від 1001 і більше.
Нагадуємо. У разі виникнення питань сфери зайнятості ви можете звертатися до Кіровоградського обласного центру через Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград за посиланням https://t.me/dcz_kir, або за тел. +380934787081.